Vitajte na našich stránkach!

 

 

V našom eshope jednoducho zakúpite LED žiarovky a xenónové výbojky, pričom nemusíte mať prehľad o technológiách, nemusíte poznať typy žiaroviek a nebudeme vás zaťažovať ani ich parametrami. Pre nás je dôležité, aby ste si vybrali kvalitné LED žiarovky na účel, ktorý potrebujete a naplnili tak Vaše očakávania, najmä z pohľadu životnosti. Na trhu je veľa typov a výrobcov, preto na našom eshope ponúkame len nami overené kvalitné a dlhodobo testované výrobky od spoľahlivých výrobcov.

 

Potrebujete poradiť s výberom vhodného osvetlenia pre Vaše vozidlo?  Neváhajte nás kontaktovať na náš mail!

 

Určite ste sa stretli s kúpou LED žiaroviek napríklad do parkovacích svetiel, ktoré boli funkčné len určitý čas. Najskôr nastali problémy s blikaním LED bodov, neskôr LED prestala svietiť úplne. Je to spôsobené samotným prevedením LED. Niektoré typy sú určené len na  konkrétny účel. Základom napájacej siete vozidla je alternátor, ten po naštartovaní dodáva väčšie napätie, ako je 12 Voltov. Počas dobíjania môže napätie dosiahnuť aj 14 Voltov. Tu však vzniká problém, keďže lacnejšie LED nemajú žiadny komponent na to, aby zabránili prepätiu v obvode LED žiarovky. Vzniká nadmerné teplo a LED sa prehrieva. V tomto prípade nepomôže ani hliníkový chladič. Tento problém sa vyskytuje najmä pri parkovacích svetlách, kde je ďalším zdrojom tepla samotné stretávacie svetlo a špz osvetlení, ktoré je v malom uzavretom priestore. Z tohto dôvodu sa oplatí porozmýšlať nad kvalitnou LED, ktorá môže byť o pár eur drahšia, ale jej životnosť je niekoľko tisíc hodín, čím v konečnom dôsledku ušetríte peniaze, ako pri častej výmene lacných nekvalitných LED.

Tento problém rieši u dlhodobo svietiacich LED kvalitná elektronika so stabilizátorom a usmerňovačom. Tieto LED sú taktiež bipolárne, teda nezáleží ako ju pripojíte na plus a mínus. Bude svietit bez ohľadu na polaritu.

Nenechajte sa oklamať počtom LED bodov. Kvalitný LED chip napríklad od značiek samsung, cree, epistar alebo osram, môže mať svetelný tok vyšší niekoľko násobne, ako led žiarovky s vyšším počtom LED bodov, napríklad SMD typu 5050 prvej generácie.

 

 

 

Njc4ODNm